Алкараз победи Гаске и спечели първия си мач на Откритото първенство на Австралия от 2022 г. насам
AP News | 2024-01-16 | 14:56:19

МЕЛБЪРН, Австралия (AP) — Грешките притесниха Карлос Алкараз в първия му мач на Откритото първенство на Австралия от две години насам, както и 37-годишният старият ветеран Ришар Гаске.

Поне за първия сет.

След като му трябваха час и 12 минути, за да спечели първия тайбрек, вторият Алкарас препусна останалите от мача след още един час срещу уморителния, потънал в пот французин за победа със 7-6 (5), 6-1, 6-2 във вторник вечер.

Първите два мача отнеха общо 17 минути, като 20-годишният Алкараз се нуждаеше от няколко минути, за да се опита да премахне упорито насекомо, което го безпокоеше зад основната линия точно преди да удържи 1-1.

И двамата играчи използваха ракетите си, за да отблъснат буболечките от корта след осмия гейм, а Алкараз го направи отново след първия сет.

След това имаше няколко разсейвания, докато Алкараз не сервираше за мача и играта отиде до двойка пет пъти, преди той да затвори с ас.

Той хвърли няколко дропшотове и слайсове, които накараха Гаске да тича , казвайки, че това показва, че „играе за себе си, но винаги се опитвам да накарам хората да се наслаждават на гледането на тенис.“

„Всеки сет играх все по-добре и по-добре“, каза той. „В крайна сметка играх на доста добро ниво.“

Следващият му мач ще бъде Лоренцо Сонего, който победи Дан Еванс с 4-6, 7-6 (8), 6-2, 7-6 (4).

Миналата година Алкарас трябваше да се оттегли от Australian Open заради контузен десен крак. Това беше рядко срещаният хикс в поредица от четири големи турнира, които му донесоха две титли – US Open през 2022 г. и Уимбълдън миналата година – и пътувания до полуфиналите.

Гаске играеше на своя 17-ти Australian Open и неговия Общо 73-то равенство на сингъл от Големия шлем — равно на трето място с Новак Джокович във вечния списък за Откритата ера.

Загуба в първия кръг в Оукланд миналата седмица прекрати поредицата на Гаске от 843 последователни седмици в топ 100 датираща от април 2005 г.